Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

София °C
Варна °C
Пловдив °C
В. Търново °C
Русе °C

Вестник Земя - първа страница

Пет24032017

Брой 59, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.8133 BGN1 GBP = 2.26702 BGN1 CHF = 1.82788 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Скандал! ДОСТ атакуваха Ахмед Доган с фалшификат

Скандал! ДОСТ атакуваха Ахмед Доган с фалшификат

Скандал! ДОСТ атакуваха Ахмед Доган с фалшификат

Лютви Местан показа неистинско писмо на турски език на почетния лидер на ДПС, в което Турция се определя като “родината майка“

Обяснавам си постъпката му с липсата на аргументи, винаги пиша кореспонденцията си на български, контрира Доган

Гръмовен скандал сътвори през уикенда лидерът на протурската партия ДОСТ Лютви Местан. Позорно изгоненият от ДПС политик извади старо писмо на Доган до Ердоган, в което Турция се определя като “родината майка“, а политиката и властовият модел на Ердоган и неговата АКП се възхвалява, което в последствие се оказа фалшификат — подписът на Доган в края на писмото е тотално различен от истинския. От централата на ДПС не закъсняха с реакцията си и разпространиха гневна позиция, в която се казва, че „докато в Европа и България ехото от патриотичното послание на нашия почетен председател д-р Ахмед Доган отеква, „дост“ изфабрикува един доста посредствен и откровен фалшификат“. Самият почетен лидер на ДПС също не остана безразличен към фалшификациите на Местан, като коментира, че това го е оставило без думи. „Обяснавам си постъпката му с липсата на аргументи, с вълната срещу тях, която не могат да осмислят и на която не могат да се противопоставят. От моя гледна точка, изваждането на това писмо е функция на злоба“, подчерта Доган пред Епицентър.бг. Той бе категоричен, че никога не е подписвал подобно писмо и никога не е подписвал въобще писма на турски език. „Подписвам текстове на български и след това, ако е необходимо, те се превеждат“, обясни механизмите на официалната си кореспонденция Доган. „Първо, на мен турския не ми е толкова силен, че да пиша на турски официален текст, и второ, никога не съм писал официална кореспонденция на турски език. Аз пиша на български и след това се превежда. Но нямам спомен да съм подписал такъв текст“, заяви Доган. По спомените му Местан е бил водач на делегацията на ДПС, която е трябвало да присъсва на конгреса на управляващата партия в Турция. Обикновено този, който е водач на делегацията, прави някакъв поздравителен адрес. „Чак да подписвам такъв текст — не си спомням. С такива неща не се занимавам, не ми е работа“, подчерта още веднъж Доган. Той допусна, че е възможно Местан да е направил този текст от собствено име като водач на делегацията, а сега да е сложил под него “подписа“ на Доган. Лъжата лъснала след като всички от ръководството на ДПС видяли размаханото от Местан писмо и съзряли, че това не е истинският подпис на техния лидер, чийто почерк добре познават от години. Все пак, за да са сигурни в откритието си, Камен Костадинов се обадил на Доган и му казал: „Шефе, това не е твоят подпис!“ За да направят сравнение с оригинала, звъннали и на секретарката на Доган, с която той работи от 15 години, тя веднага извадила официални документи с истинския подпис на Доган за сравнение. На въпрос дали ще съди Местан за фалшификата, Доган отговори: „Не! Ние трябва да спасим чергата на държавата ни, на Балканите, а не да се занимаваме с това колко бели косми има под опашката на магарето“. “Изобщо не ме интересува какво говорят и какво правят! Държавата ме интересува!“, коментира той поведението на ДОСТ. Водещ следовател разкрил пред Доган, че фалшифицираният му подпис е направен на стъкло. „Не знаех, че има такава техника“, заяви Доган и заключи: „Това е моралът на тези хора!“

България

Събития

1201 г. – Цар Калоян превзема Варна, с което градът преминава от Византийската империя в България.

1882 г. – Немският бактериолог д-р Робър…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Loading...

Култура

Спорт

Мечтано сбогуване за Подолски

Мечтано сбогуване за Подолски

В 130-ия си и последен мач за Германия Лукас Подолски донесе на Бундестима престижна победа над историческия съперник Англия с 1:0.

Публи…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Смяната към лятното време съвпада с Часа на Земята

На 25 срещу 26 март отново местим часовниковите стрелки с един час напред, като минаваме към лятното часово време. Същата вечер в 20,30 часа…

Прочети още:

Loading...