Брой 243, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.65664 BGN1 GBP = 2.21616 BGN1 CHF = 1.67609 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2)

Цецо Соколов и Ники Пенчев на полуфиналите на Мондиала

Отборите на двамата български волейболни национали в топ 4 на световното клубно първенство

Победата на Лубе (Чивитанова) с 3:2 (23:25, 25:21, 23:25, 25:21, 18:16) гейма над ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) класира Цветан Соколов и съотборниците му в италианския тим на полуфиналите на световното клубно първенство, което се провежда в Полша. Това бе вторият успех на шампиона на Италия в група „А”. Българският национал Цветан Соколов отново изигра страхотен мач и се отчете с 26 точки (1 ас, 4 блокади), а 23 добави Османи Хуанторена (2 аса).

Националът Николай Пенчев също се класира на полуфиналите на клубния Мондиал, след като спечели “братското“ дерби в надпреварата. Тимът на посрещача Скра (Белхатув) надигра…

Прочети още…

Марица дебютира със загуба в групите на Шампионската лига

Волейболистките на Марица (Пловдив) загубиха у дома от Динамо (Казан) с 0:3 (19:25, 23:25, 23:25) гейма в дебюта на български тим в груповата фаза на Шампионската лига. Въпреки загубата от руския гранд българските шампионки отново показаха пред близо 3000 зрители в зала “Колодрума“, че могат да играя равностойно с най-именитите отбори в Европа.

Най-резултатна в мача стана центърът на Марица Нася Димитрова с 18 точки, 6 от които директно от сервис. Кремена Каменова добави…

Скандал разтресе Милан

Изключително негативното отношение на феновете на Милан, който ще играе с Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа през февруари, към талантливия млад вратар Джанлуиджи Донарума, изби по трибуните на „Сан Сиро“ при победата с 3:0 над Верона за Купата на Италия. Стражът стана обект на безмилостна атака от страна на привържениците на тима, което пък доведе до нервен срив в таланта и се наложи да бъде успокояван.

Тифозите на „росонерите“ опънаха плакат срещу 18-годишния страж, който…

“Бялата Коледа“ продължи и във Велико Търново

С две дузпи, едната съдийски подарък, Славия е на 1/2-финал за Купата

Отборът на Славия е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България. “Белите“ надиграха с 3:1 като гост Етър във Велико Търново и напролет ще влязат в директна битка за място на финала в надпревара. Най-старият столичен клуб стигна до успеха на стадион “Ивайло“ след две дузпи, първата от които — за 1:1, може да бъде определена спокойно като “съдийски подарък“.

Треньорът на Етър Станислав Генчев обвини…

Купа на България – четвъртфинали

Етър – Славия 1:3

1:0 Румен Руменов 1, 1:1 Иван Минчев 13-дузпа, 1:2 Ивайло Димитров – дузпа-79, 1:3 Ивайло Димитров 90+2

Ботев (Пд) – Литекс 5:0

Носителят на Купата Ботев (Пд) и Славия продължават на полуфиналите

ЦСКА — Лудогорец след приключване на броя

Днес от 16,30 часа:

Дунав (Рс) – Левски

Реал (Мадрид) се спаси от шумен резил в Абу Даби

Реал (Мадрид) стигна до финала на Световното клубно първенство по футбол след трудна победа с 2:1 срещу домакините от Ал Джазира в двубой, игран в Абу Даби. Тимът от Обединените арабски емирства поведе в резултата в 40-ата минута след точен удар на Ромариньо. Попадения на Кристиано Роналдо (53) и Гарет Бейл (81) класираха “лос меренгес“ за финала. В събота Реал ще се изправи срещу шампиона на Южна Америка Гремио.

Срещата беше по-специална за Кристиано Роналдо, който с шестото си…