Вестник Земя - първа страница

Сря23082017

Брой 161, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66298 BGN1 GBP = 2.14178 BGN1 CHF = 1.72138 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Попето с 20 минути при хикс на Спартак (Москва)

Попето с 20 минути при хикс на Спартак (Москва)

Столичното дерби от 20-ия кръг на руското първенство между Локомотив и Спартак завърши 1:1, като по този начин символичните гости увеличиха преднината си на върха в класирането на 9 точки, но преди ЦСКА (Москва) и Зенит да са изиграли своите мачове. Футболистите на Локомотив щяха да получат премия от по 30 000 евро на човек в случай на победа, обещана от Зенит.

Ари откри за “железничарите“ със седмия си гол срещу бившия си тим, но в началото на второто полувреме Куинси Промес изравни за Спартак. Българският халф на “червено-белите“ Ивелин Попов влезе като резерва на мястото на Жано Ананидзе в 70-ата минута. Родният национал трябваше да усили натиска на спартаковци, но в 75-ата минута само късметът спаси водача в класирането след удар на Алексей Миранчук и рикошет в крака на Иля Кутепов.

Българският защитник Петър Занев изведе Амкар с капитанската лента, но отборът му претърпя сензационна загуба от Том (Томск) с 0:1 в друга среща от кръга. Сергей Кузнецов отбеляза единствения гол в мача, игран на стадион “Труд“. За домакините, които през зимната пауза бяха напуснати от почти всички основни футболисти и залагат основно на юноши, това бе първи успех в първенството от септември насам. Въпреки изненадващата победа, Том е на дъното в класирането с 12 точки и минимални шансове да се спаси от изпадане. Амкар развали добрите впечатления след победата над Зенит в миналия кръг и остава 6-и с 30 точки.

Анжи постигна първа победа под ръководството на новия старши треньор Александър Григорян. Отборът от Махачкала се наложи с 1:0 над Оренбург и сложи край на серията си от три поредни поражения в Премиер лигата. Цял мач за гостите игра бившият български национал Благой Георгиев.