Брой 120, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.69571 BGN1 GBP = 2.23031 BGN1 CHF = 1.70057 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) “Контузеният“ Чочев върна Палермо на върха

“Контузеният“ Чочев върна Палермо на върха

Бъл­гар­с­кият национал Ивайло Чочев донесе победата на Палермо с 2:1 при гос­туването на сицилиан­ците на Кремонезе в мач от 14-ия кръг на италиан­с­ката Серия “Б”. Бив­шият халф на ЦСКА бе точен в 53-ата минута, когато резул­татът бе 1:1. Клей­тън дос Сан­тос Машадо изведе домакините нап­ред в резул­тата в 21-ата минута, а само две минути след това Анд­реа Рис­поли изравни за Палермо. Чочев да донесе трите точки на гос­тите с попадението си осем минути след почив­ката.

Победата бе шеста за Палермо за сезона и върна отбора на пър­вото място в класирането на Серия “Б”. Чочев и ком­пания имат 25 точки на върха. Във врата на сицилиан­ците дишат Фрозиноне и Венеция с по 24 точки, както и Парма с 23, а пети Кремонезе с 21 т..

Чочев вкарва гол във втори пореден мач на тима си. Преди сед­мица бъл­гаринът порази и вратата на Пес­кара (2:2). Трябва да се отбележи, че полузащит­никът отпадна от групата на национал­ния ни отбор за кон­т­ролата със Саудит­ска Арабия в Лисабон, играна снощи, като изтък­натата за това причина беше кон­тузия.