Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря19092018

Брой 179, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.6758 BGN1 GBP = 2.20065 BGN1 CHF = 1.74068 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Антон Неделков: При 1:1 изключих телевизора

Антон Неделков: При 1:1 изключих телевизора

Антон Неделков: При 1:1 изключих телевизора

Не видях голът на Каранга, но се зарадвах на победата на ЦСКА в Благоевград

Антон Недялков се превърна в любимец на „червената“ публика със сърцатата си игра в ЦСКА. Последва изненадващ трансфер в Далас. БЛИЦ потърси национала, за да чуе неговата позиция за ситуацията в ЦСКА.

-Тони, изгледа ли драматичната победа на ЦСКА над Пирин в Благоевград?

- Гледах мача. За мен неочаквано се стигна до развръзката на двубоя, защото се надявах да си осигурим победата още в началото, а не да чакаме последните минути, за да вкараме гол. За мен е малко неочаквана играта ни в последните два-три мача, но се радвам, че ЦСКА победи. Отборът гони цели и трябва да ги постигне.

- Какво почувства в 93-ата минута, когато Каранга отбеляза победния гол?

- Да ти кажа честно голът не можах да го видя, защото когато резултатът стана 1:1, изслючих телевизора. Но после разбрах, че сме победили и ми стана много хубаво. Много ми се иска моите предишни съотборници да продължават да побеждават и се надявам да станат шампиони.

- В неделя е вечното дерби ЦСКА-Левски. Какво би казал на своите бивши съотборници и на феновете на „армейците“?

- На моите бивши съотборници ще им кажа да играят това, което знаят и това, което могат. Нека те да не се притесняват от факта, че мачът е много важен и, че ако паднат ще ги колят или бесят. Нека да играят и да покажат най-доброто от себе си, защото знам, че те могат много. Аз съм сигурен, че ще победим. На феновете мога да кажа да са постоянно зад отбора, да го подкрепят максимално и мисля, че нещата ще се получат.

- Какво е мнението ти за представянето на Джеферсон, който играе на твоята позиция ляв бек?

- Аз мога да кажа много неща, но няма да е честно и правилно да коментирам неговата игра, защото все пак той не коментира моята. Не познавам Джеферсон, нито той мен. Не смятам, че е коректно да го коментирам, но се надявам да помогне на отбора и да се адаптира възможно най-бързо.

- Смяташ ли, че първенството в оставащите 11 кръга ще бъде честно?

- Когато гледам какво се случва и какви фрапантни грешки правят съдиите, мисля че първенството не е чак толкова честно. Да ти кажа откровено, още преди аз да си тръгна, шампионатът беше малко по-така – нещата ставаха задкулисно.

- Моля те да си напълно откровен – имаше ли възможност ЦСКА да те задържи поне до края на шампионата, за да има по-високи шансове за титлата или офертата на Далас бе чак толкова неустоима?

- Все пак аз не съм човек, без който отборът да не може да постигне нищо. Да, имаше възможност да остана, но прецених, че е по-добре да изляза колкото се може по-рано от България, за да мога да получа повече опит, да срещна по-добри футболисти и да мога поиграя на по-високо ниво. Един ден бих се радвал отново да се върна в ЦСКА. Но ако ме питаш дали без мен им е трудно, отговорът ми е, че не им е трудно. Със сигурност ще намерят начин да ме заместят.

България

Чака ни топла зима, есента напомня за себе си в неделя

Зимата в Европа се очертава да е по-топла от нормалното, заяви в предаването „Преди всички“ по БНР климатологът проф. Георги Рачев.  По думи…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Осъдиха България за десетки милиони евро заради спирането на АЕЦ „Белене”

Осъдиха България за десетки милиони евро заради спирането на АЕЦ „Белене”

НЕК ще трябва да плати още 32 млн. евро и лихви заради прекратяването на проекта

Националната електрическа компания ще трябва да плати на „Уо…

Прочети още:

Loading...

Култура

Плевенската школа “Колорит“ със златен медал в Москва

Плевенската школа “Колорит“ със златен медал в Москва

Плевенската арт школа “Колорит“ е удостоена със златен медал на международен конкурс за рисунка в Москва, съобщи Майя Ананиева — ръководител…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Животновъди искат пълна ревизия на развъдните организации

Животновъди искат пълна ревизия на развъдните организации

Не може животното днес да е на къра, а утре под селекционен контрол , предупреди пред БНР Ангел Йонов, шеф на Националната асоциация за разв…

Прочети още:

Loading...