Брой 244, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.71911 BGN1 GBP = 2.18005 BGN1 CHF = 1.73374 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Манчестър Юнайтед и Арсенал направиха головo шоу на “Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед и Арсенал направиха головo шоу на “Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха зрелищно 2:2 в дербито на „Олд Трафорд“ от междинния 15-и кръг на английската Висша лига. Съперниците предложиха страхотен спектакъл за публиката, изпъстрен с четири попадения и доста грешки. Гостите на два пъти повеждаха, а “червените дяволи“ бързо изравняваха.

Топчиите“ поведоха с първата си по-сериозна ситуация пред вратата на Юнайтед. Шкодран Мустафи (26) се разписа след груба грешка на вратаря Давид Де Хеа, чиято намеса бе крайно неубедителна. „Червените дяволи“ изравниха бързо чрез Антони Марсиал (30).

След почивката Александре Лаказет (68) се възползва от грешка на Маркос Рохо при изнасянето на топката и отново даде преднина на гостите. Този път домакините изравниха още по-бързо, след като Коласинак сбърка в наказателното поле и Джеси Лингард (69) вкара за 2:2.

След третото си поредно равенство в шампионата Манчестър Юнайтед е осми с 23 точки. Арсенал записа 13-и пореден мач без загуба и заема пета позиция с 31 точки, колкото има и четвъртият Челси.

Ливърпул спечели трудно с 3:1 при визитата си на Бърнли и продължава без загуба от началото на сезона, доближавайки се пак на 2 точки до шампиона и лидер Манчестър Сити.

Първото полувреме завърши 0:0. След почивката вратарят на Бърнли Харт спаси удари на Стъридж и Кейта, а в свой отговор домакините поведоха в 54-ата минута, когато Джак Корк се разписа за 1:0. Стражът на Ливърпул настояваше, че срещу него е извършено нарушение от Ууд, но попадението бе зачетено.

Мърсисайдци реагираха бързо в 62-ата минута, когато Джеймс Милнър изравни — 1:1. Три минути след това Клоп включи в игра Фирмино и Салах, които замениха Ориги и Морено, а в 69-ата минута Ливърпул стигна до пълен обрат, след гол на Фирмино. Домакините се опитаха да натиснат и в добавеното време Алисон първо спаси опасно положение пред вратата си, а в ответната атака Джердан Шакири (90+1) оформи крайния резултат.

Резултати от 15-ия кръг: Фулъм — Лестър Сити 1:1, Уулвърхямптън — Челси 2:1, Евертън — Нюкясъл 1:1 и

Тотнъм — Саутхямптън 3:1.