Брой 331, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73852 BGN1 GBP = 2.26186 BGN1 CHF = 1.7182 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Контузиха Георги Миланов при пореден успех на МОЛ Види

Контузиха Георги Миланов при пореден успех на МОЛ Види

Отборът на МОЛ Види продължи добрата си серия в унгарското футболно първенство, побеждавайки Уйпещ като домакин с 2:1. За успеха се разписаха Армин Ходжич в 17-ата минута и Марко Футач в 71-ата. Между двете попадения Жолтер изравни за гостите. Победата остави МОЛ Види на 8 точки зад водача Ференцварош, който обърна с 2:1 като гост Мезьокьовешд-Жори.

Лошата новина от двубоя е контузията на родния футболист Георги Миланов. Халфът, който прави много силен сезон с отбора, престоя само 20 минути на терена, след като бе ритнат в коляното.

Българският национал Галин Иванов изигра поредния си силен мач за унгарския Халадаш. Неговият тим победи 1:0 МТК Будапеща в мач от 28-ия кръг на местния шампионат. Бившият капитан на Славия започна срещата от първата минута и постоянно тормозеше защитата на съперника. Галин остана на терена до 72-ата минута, като на негово място се появи Балин Гаал. Точно той отбеляза и единственото попадение.

Победата е четвърта поредна за Халадаш, като с нея се завърнаха и надеждите на футболистите и ръководството за оставане в елита. Отборът все още е на последното 12-о място, но само на 4 точки от спасителната 10-а позиция.

Доволни сме от поредните три точки в актива ни. Успехът днес го приемам като подарък за рождения ми ден, който е скоро. Надявам се да продължим с тази серия и да се спасим в края на първенството“, сподели Галин Иванов веднага след мача.

Камен Хаджиев беше титуляр за Академия Пушкаш при нулевото равенство срещу Пакс като гост. Българският защитник получи жълт картон в края на първото полувреме, а тимът му е 9-и в класирането.