Валута: 1 USD = 1.74831 BGN ↑ 1 GBP = 2.18766 BGN ↓ 1 CHF = 1.75018 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Попето повали шампиона Зенит

Попето повали шампиона Зенит

Капитанът на българския национален отбор по футбол се превърна в герой за своя клуб Ростов

Капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов се превърна в герой за Ростов срещу шампиона Зенит. Той отбеляза единственото попадение за успеха с 1:0 в мача от предпоследния 29-и кръг на руската Висша лига. Попов, който игра цял мач срещу тима от Санкт Петербург, беше точен от дузпа в 67-ата минута. Най-добрият играч на България за 2016 и 2017 година изпълни майсторски 11-метровия наказателен удар, като прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Кержаков. Попадението е негово първо за новия му клуб в шампионата от 11 мача, след като имаше две попадение в турнира за Купата на Русия, в който се размина на крачка от финала.

Интересното е, че попадението е 30-то за българския национал в елита на Русия. След мача Попов беше обявен за играч на мача, като получи наградата си още на терена, където синът му също се появи, за да го поздрави.

С победата Ростов се изкачи на седмо място в класирането с 41 точки, докато новият шампион на Русия има актив от 61 точки. Поражението е първо за Зенит през 2019 година в първенството, който нямаше загуба от декември 2018 година.

Арсенал (Тула) с Георги Костадинов в състава си отстъпи с 0:3 на собствен терен на Краснодар в друга среща от предпоследния 29-и кръг на руското първенство. С този успех гостите си гарантираха минимум третото място в крайното класиране и участие в квалификациите за Шампионска лига.

След нулево първо полувреме гостите от Краснодар стигнаха до победата с голове на Сергей Петров в 56-ата минута, Маурисио Перейра в 69-ата и Ари в 82-ата.

Българският полузащитник игра пълни 90 минути за домакините, като беше оценен с 6.5- една от високите оценки в тима му. Родният национал получи жълт картон в 67-ата минута заради фаул, с който предотврати излизане на противник сам срещу вратаря на своя тим.

Арсенал прекъсна серията си от 11 поредни мача без поражение в първенството. Предишната им загуба беше чак на 18-и декември миналата година, когато отстъпиха на Ахмат (Грозни) с 0:2. Също така това е и първо домакинско поражение от 16-и април 2017-а година, когато тимът от Тула падна от Локомотив (Москва) с 0:3. Отделно от това, Арсенал допусна и първи гол на собствен терен през тази календарна година.

След този крът стана ясно, че Спартак (Москва) и ЦСКА (Москва) ще играят в Лига Европа от руската квота през есента. За третата квота ще спорят до последно Арсенал (Тула) и Урал. Уралци играят финал за Купата на страната с Локомотив и при успех ще вземат билет за Европа.