Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет24012020

Брой 269, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76392 BGN ↑ 1 GBP = 2.3161 BGN ↑ 1 CHF = 1.81819 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Борислав Кьосев също се гласи за поста на Данчо Лазаров

Обаждат ми се хора, за да ме молят да се кандидатирам за президент на федерацията, разкри волейболната легенда

Дългогодишният член на Управителния съвет на Българска федерация волейбол (БФБ) - Борислав Кьосев, заяви, че обмисля да подаде кандидатурата си за президент на централата. За подобен ход алармира друг кандидат за шеф на този спорт у нас - Любомир Ганев, който беше издигнат от опозицията на настоящото управление. Преди дни в студиото на “Тази сутрин“ по Би Ти Ви Ганев беше категоричен, че досегашният президент Данчо Лазаров няма да поиска нов мандат, а ще се оттегли в полза на някои от приближените му.

“Аз съм Боре Кьосев – не съм Данчо Лазаров, не съм Любо Ганев. Ако трябва и сметна, че е хубаво за обществеността, е нормално да си подам кандидатурата за президент на федерацията, като Любо Ганев. Какво да ми пречи? Занимавам се с бизнес, нямам проблем с хората. Ако преценя, имам сили и хората“, каза пред Би Ти Ви Кьосев.

Волейболната легенда също е на мнение, че Лазаров няма да продължи да ръководи БФВ и ще бъде заменен след свикване на Конгрес през януари 2020 година. “Говорил съм с Данчо Лазаров. Каза, че се е изчерпал, няма да тръгне да навреди на волейбола. Въпросът е как ще се случи това. Мисля, че в близко бъдеще трябва да се седнат на едни преговори с господин Лазаров, защото аз, и да се кандидатирам за президент заедно с Любо Ганев, това е чисто демократично. На мен ми се обаждат хора и ми казват: “Господин Кьосев, моля ви, кандидатирайте се, защото смятаме, че вие сте една обединителна фигура, която може да обедини и опозицията и сегашното ръководство“, разкри членът на Управителния съвет на федерацията .

Кьосев коментира и състоянието на българския волейбол и мъжкия национален отбор, който през 2019 година записа най-лошото си представяне на европейско първенство от 14 години насам. “Няма материал. Който и да дойде в момента, няма материал. Ние сме малко хора в България, шепа хора сме, ние не можем да съберем играчи за националния отбор. Да, ще минем през един момент, в който няма да има класирания, но ние сме все пак в световния волейбол. Да, такива като нас няма да се родят, а такива като предишното поколение – все още няма“, заяви Борислав Кьосев.

България

Прокуратурата влезе в Комисията по хазарта

Прокуратурата влезе в Комисията по хазарта

Прокуратурата извършва обиски в Държавната комисия по хазарта (ДКХ), съобщава „Нова телевизия” , но все още не е ясно какъв е поводът за опе...

Прочети още:

Loading...

Икономика

Култура

„Сестра“ на 24-тия София Филм Фест

„Сестра“ е вторият пълнометражен филм на режисьорката след носителя на много престижни международни отличия „Жажда“. Филмът има завидна

фести...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Цветан Филев: Тютюнът е обречен на гибел без финансова помощ от държавата

Цветан Филев: Тютюнът е обречен на гибел без финансова помощ от държавата

За първи път тютюнопроизводителите ще получат помощта си от бюджета за кампания 2019 г. по-рано от обичайното. Това ще стане в седмицата от ...

Прочети още:

Loading...