Вестник Земя - първа страница

Пон06042020

Брой 66, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.81347 BGN ↑ 1 GBP = 2.22633 BGN ↓ 1 CHF = 1.85439 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Детето-чудо изригна за Дортмунд и срещу ПСЖ в Шампионската лига

Детето-чудо изригна за Дортмунд и срещу ПСЖ в Шампионската лига

Борусия (Дортмунд) победи френския първенец Пари Сен Жермен с 2:1 в първи мач от 1/8-финалния им сблъсък в Шампионската лига. Двата гола за вестфалци реализира Ерлинг Холанд (69, 77). 19-годишното дете-чудо от Норвегия има вече 10 попадения в 7 мача този сезон в турнира. Неймар (75) се разписа за парижани, а малко по-късно прати топката в страничната греда.

Шоуто на „Сигнал Идуна Парк“ бе оставено за втората част, в която съперниците зарадваха феновете с истинско зрелище. След пропуски на Килиан Мбапе от гостите и Ашраф Хакими от домакините се стигна до 69-ата минута, в която ударът на Рафаел Герейро не се получи, но топката се озова в Ерлинг Холанд, който отблизо вкара за 1:0. ПСЖ изравни сравнително бързо в 75-ата минута, когато Мбапе финтира няколко бранители и подаде успоредно на голлинията за Неймар, който засече на празна врата за 1:1. Радостта на парижани обаче бе твърде кратка. В 77-ата минута детето-чудо Холанд отново изригна и с мощен шут се разписа за 2:1. Това бе десети гол за 19-годишния норвежец от седем мача в турнира този сезон, като осем от попаденията му са за австрийския шампион РБ Залцбург.

България

Икономика

Култура

Телевизионният театър на БНТ представя опера буфо “Цар и водопроводчик“

Мюзикълът от 1974 г. „Цар и водопроводчик“ е с музика от Димитър Вълчев и либрето Георги Ивчев, Георги Христов и Любомир Пеевски. Режисьор е...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Официално: Има опасност от недостиг на храни по света

Световни организации призовават за защита на заетите в производството на храни и запазване на веригите за снабдяване