Вестник Земя - първа страница

Пон01062020

Брой 100, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.75631 BGN ↓ 1 GBP = 2.17102 BGN ↓ 1 CHF = 1.82447 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Български треньор влезе в историята – стана шампион на Русия

Български треньор влезе в историята – стана шампион на Русия

Пламен Константинов изведе Локомотив (Новосибирск) до първото място в едно от най-силните първенство в света

Бившият селекционер на волейболния ни национален отбор Пламен Констанинов спечели титлата на Русия. Отборът му Локомотив (Новосибирск) ликува с шампионския трофей, след като местната федерация взе решение да сложи край на първенствата при мъжете и жените заради пандемията от коронавирус. Това автоматично означава, че златните медали са за лидера след края на редовния сезон Локомотив (Новосибирск), воден от Гибона. Титлата е първа в историята на Локомотив (Новосибирск).

С този голям успех 46-годишният Пламен Константинов влеза в историята. Той е първият български треньор с титла в едно от най-силните първенства на света - руското. През 2006-а Радостин Стойчев също стигна до трофея, но като помощник на Владимир Алекно в Динамо (Москва).

Националът Цветан Соколов и Зенит (Казан) завършват със сребърните медали, приключвайки на второто място в класирането.

№1 при жените пък е Динамо (Казан). Волейболистките на Казан спечелиха редовния сезон. Също така те взеха и първия мач от полуфиналите срещу Динамо (Москва).

Руската Суперлига по волейбол при мъжете и жените окончателно приключи за сезон 2019/2020 заради пандемията от коронавирус. Това решение бе взето на съвет на руската волейболна федерация, съобщава пресслужбата на централата. За крайното класиране се взема моментната подредба на отборите в шампионата преди финалната шестица. Клубът от Новосибирск спечели редовния сезон в Суперлигата и трябваше да бъде домакин на финалната шестица в шампионата.

„Жалко е, че поради обстоятелства не успяхме да проведем финалната шестица и да споделим радостта от победата заедно с нашите фенове, коментират на официалната страница на клуба от Новосибирск.