Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб11072020

Брой 129, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.72441 BGN ↓ 1 GBP = 2.18151 BGN ↑ 1 CHF = 1.83922 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Красимир Балъков: И в Левски да ме поканят, ще приема

Красимир Балъков: И в Левски да ме поканят, ще приема

Красимир Балъков: И в Левски да ме поканят, ще приема

Не сме в елита само да остенем в него, основната задача за в бъдеще е участие в Лига Европа, заяви новият треньор на ЦСКА 1948

Новият треньор на ЦСКА 1948 Красимир Балъков бе официално представен вчера. Специалистът заяви, че е професионалист и ако го поканят да работи и в Левски, ще приеме. „ Два дни водихме разговори с ръководството на клуба, доста неща обсъдихме. Това е нов, млад, перспективен отбор, който иска да се интегрира по най-добрия начин в елита. Този проект ме заинтересова. Има много спекулации за името ЦСКА 1948. Не искам да говоря по тази тема, така че не ме питайте. Мен ме интересува само едно – отборът да се развива. Целта е с всеки мач да играем по-добър и по-качествен футбол и да постигнем реалните ни цели. Не сме в елита само за да останем в него. Основната задача за в бъдеще е участие в Лига Европа и Шампионска лига. Но това е за в бъдеще. Сега на този етап това не е реалистично. Няма защо да се заблуждаваме, но както казват хората – апетитът идва с яденето. Важното е сега да играем добре, да показваме модерен, съвременен футбол, по-бърз и по-динамичен“, заяви Балъков.

„Жалко, че селекцията вече е направена и аз не съм участвал. Но това може и да е за добре. Разчитаме засега само на наличните футболисти. Искаме да привлечем още един българин, който играе в средата на терена, но името няма да го назова. Ще съм доволен, ако Мартин Камбуров бие рекорда на Петър Жеков. Той заслужава. Качествата му са ясни. Мартин е един от най-големите голмайстори в българското първенство. Няма да разубеждавам ръководството да взимаме чужденци, защото такава е политиката на клуба от четири-пет години. Ако в следващия период няма добри резултати, може и да се помисли. Но засега само на българи ще разчитаме. Имах план да развия детско-юношеския футбол като треньор на националния отбор, но след загубата от Англия всичко това умря. Сега ще искам да развия тази си идея в ЦСКА 1948. Целта е да привлечем хората на стадиона. Няма да стане днес за утре обаче“, откровен бе треньорът.

„В България договорите нямат значение. Моят е за три години. Не съм споменавал шампионска титла, но ако ни я дадат или си я вземем, защо не. Мач срещу ЦСКА не ме притеснява. Във футбола съм видял много неща. Уважавам всичко, което е направил ЦСКА, работил съм с тях, уважавам ги. Ще има негативна нагласа на някои от феновете. Това е неизбежно“, каза още Балъков.

„Световните медии са объркали името на новия ми отбор. Ами значи се прави реклама на ЦСКА. Аз съм го казвал – като малък бях от ЦСКА. Надявам се някой ден да стане някакво обединение. Но всичко зависи от феновете“, завърши Балъков.

България

Икономика

Loading...

Култура

Кинофестивалът във Венеция ще се проведе с промени

Кинофестивалът във Венеция ще се проведе с промени

Директорът на проявата Алберто Барбера изрази задоволството си, че форумът ще се проведе при минимално съкращаване на кинотворбите. Шоуто ще...

Прочети още:

Loading...

Свят

В Германия приеха стратегията за равенство между половете

В Германия приеха стратегията за равенство между половете

Ще се намалява разликата в трудовите възнаграждения на жените и мъжете

Германското правителство одобри планираната стратегия, която цели да н...

Прочети още:

Loading...

Земеделие