Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Вт04082020

Брой 146, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.66553 BGN ↓ 1 GBP = 2.16669 BGN ↑ 1 CHF = 1.82039 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Култура (2) Юбилейна изложба „Българийо, аз всичко тебе дадох...“ се открива в Националната библиотека

Юбилейна изложба „Българийо, аз всичко тебе дадох...“ се открива в Националната библиотека

На 7 юли от 11.00 ч. в Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ се открива юбилейната изложба „Българийо, аз всичко тебе дадох...“, посветена на 170 години от рождението на Патриарха на българската литература.

Изложбата има 20 документални пана, с основни моменти от житейската и творческа биография на Вазов, представени през погледа на поета чрез неговите спомени. Специално място е посветено на семейството - майката на поета Съба Вазова, братята му - ген. Владимир Вазов, ген. Георги Вазов и д-р Борис Вазов. Проследен е животът на поета като емигрант в Румъния; престоят в Свищов, Русе, Берковица; годините, които Вазов прекарва и твори в Пловдив; изгнаничеството в Одеса и появата на първия български роман „Под игото“; установяването му в София. Има ценни експонати, доказателство за безпределната обич на народа ни към Иван Вазов по време на честванията на двата му юбилея - Сребърната лира с венец, дар от Юбилейния комитет, орденът „Св. Св. Кирил и Методий“, Царският указ, с който Вазов е обявен за Народен поет, поздравителни адреси и др

България

Петър Витанов: Мерките на властта са предизборни, а не антикризисни

Петър Витанов: Мерките на властта са предизборни, а не антикризисни

Българските пенсионери заслужават много повече от еднократни подаяния, заяви евродепутатът от БСП

„Новите мерки са опаковани като средства за...

Прочети още:

Loading...

Икономика

Loading...

Спорт

Свят

Земеделие