Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 94, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Култура (2) Мариан Бачев и Николай Урумов са сред носителите на “Златен кукерикон“

Мариан Бачев и Николай Урумов са сред носителите на “Златен кукерикон“

Теат­рал­ните наг­ради за хумор и сатира “Златен кукерикон“ бяха раз­дадени от Сатирич­ния театър за пети пореден път. Събитието започна след премиерата на “Сатирично кабаре“.Мариан Бачев бе наг­раден за ролята си на Чап­лин в едноимен­ния мюзикъл от Крис Кър­тис. Режисьор е Борис Пан­кин, Дър­жавна опера — Варна).За режисура бе отличен Николай Урумов — за “Суматоха“, пос­тавена в русен­с­кия драматичен театър “Сава Огнянов“. “Тук, на тази сцена, се запоз­нах за първи път с Йор­дан Радич­ков, репетирайки “Януари“ със Стоян Кам­барев, тогава Пламен Мар­ков беше дирек­тор на този театър, а аз не бях раз­п­ределен в това пред­с­тав­ление. Тези срещи бях просто уникални, един урок за мен. Благодаря на всички режисьори, с които съм работил“, каза Урумов.

България

Икономика

Спорт

Дамбраускас: Този мач бе катастрафа за нас

Треньорът на Лудогорец Вал­дас Дам­б­раус­кас заяви, че поражението от ЦСКА с 1:4, е било катас­т­рофа за неговия отбор. “Когато спечелиш титл…

Прочети още:

Loading...

Свят

Разхлабват мерките в Гърция, от петък отпадат много ограничения

Разхлабват мерките в Гърция, от петък отпадат много ограничения

Над една четвърт от пълнолетните граждани в ЕС биха отказали ваксинация срещу COVID-19, показва проучване

От петък гръц­ката вер­сия на “зелен …

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Loading...