Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон21092020

Брой 180, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.65286 BGN1 GBP = 2.14178 BGN1 CHF = 1.81499 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Собственикът на Левски обещал да плати на футболистите днес

Собственикът на Левски обещал да плати на футболистите днес

Собственикът на Левски обещал да плати на футболистите днес

Николай Михайлов свалил 22 кг, треньорът Георги Тодоров ще разчита на вратаря

Нас­тав­никът на Лев­ски Георги Тодоров обяви, че към този момент има свет­лина в тунела, тъй като соб­с­т­веникът на тима Наско Сираков е обещал на фут­болис­тите да им изп­лати част от зап­латите днес. Специалис­тът допълни, че се надява някои хора да не под­ведат Сираков, защото ако го нап­равят и той не се раз­п­лати с играчите, това ще е краят на „сините“. Раз­дираният от финан­сови проб­леми Лев­ски надигра с 2:1 Витоша (Бис­т­рица) в генерал­ната си репетиция преди началото на сезона в efbet Лига. „Сините“ дръп­наха с два гола след точни изс­т­рели на 16-годишния талант Марин Пет­ков (22) и на Найджъл Робърта (50), който вкара атрак­тивно от фаул. Бис­т­ричани намалиха чрез Алекс Тер­зийски в 84-ата минута.

“Доволен съм провер­ката. Исках да видя от фут­болис­тите дали има някаква промяна от това монотонно темпо, в което водехме мачовете. Има извес­тна положителна промяна. Но сме много далече от това, което трябва да правим. Колко фут­болисти ще останат за пър­вия мач? Това е най-трудният въп­рос. Съжалявам, но не мога да отговоря. Надявам се след­ващата сед­мица да има движение на входящи тран­с­фери и Лев­ски да изг­лежда така, както трябва. Нужни са ни цен­т­рални защит­ници, хора в средата на терена. Ако остане Найджъл, Паулиньо и Стаси, горе-долу нап­ред ще решим проб­лемите, но в защита и особено в средата на терена трябва по най-спешен начин да намерим фут­болисти“, призна Тодоров.

Ако резул­татите са положителни, ще бъда радос­тен. Въп­реки вероят­ността за това в този момент да е малка. Но имаме 10 дни до мача с Берое. Дано има някаква промяна и да нап­равим отбор, който да е кон­курен­тос­пособен. Младите мом­чета се включиха добре, но много трудно ще стане само с тях. При пър­вия неус­пех ще викат “какви са тея”. Тол­кова години съм на “Герена” и ми е ясно какво ще стане. Затова искам да нап­равим един кон­курен­тен отбор и пок­рай по-опитните да израс­т­ват и младите”, каза Тодоров, след което пор­дължи: “Защо останах треньор? Защото не можех да откажа на Сираков. Ако не беше Сираков, сигурно нямаше да се хвана. За него е най-трудно. Ще бъда до момента, в който нещата се стабилизират. След това съм му казал, че трябва да намери под­ходящ, по-млад треньор. За мен това е Станимир Стоилов.“

В понедел­ник (б. р. днес) се надявам да има някаква свет­лина и да започ­нат да се изп­лащат зап­латите на мом­четата. Вяр­ват на Наско. Надявам се да не под­ведат Сираков, защото ако го под­ведат и не се случи, това е краят на Лев­ски. На някои отс­т­рани ситуацията им се вижда розова, но не е. Сега фут­болис­тите са по-спокойни, защото Сираков влезе в съб­лекал­нята и им каза, че има някаква свет­лина”, призна Георги Тодоров.

Нас­тав­никът на „сините“ раз­кри че вратарят на Лев­ски Николай Михай­лов, който беше титуляр под рам­ката срещу Витоша (Бис­т­рица), е отс­лаб­нал с 22 килог­рама. “Михай­лов свали 22 кг от тег­лото си, но със сигур­ност ще трябва и още. Той е изк­лючително важен за нашия отбор и аз раз­читам много на него. Тренира индивидуално и е амбициран да си върне фор­мата отп­реди години“, обясни Тодоров.

България

Икономика

Култура

Почина леген­дарен барабанист

Бив­шият барабанист на британ­с­ката рок­г­рупа “Юрая Хийп“ Лий Кър­с­лейк почина вчера на 74 години, предаде ТАСС, като цитира музикал­ното издание…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

По стъпките на Алпийската коза в Сакар планина

По стъп­ките на Алпийс­ката коза в Сакар планина

Няма как на бъл­гар­с­кия пазар да се издър­жаш с такава ниска изкупна цена на яреш­кото месо и козето мляко, категоричен е д-р Бранимир Синапов

Д…

Прочети още:

Loading...